مطالعه گروهی کتب شهید مطهری

۱۱ سال از زمانی که در دانشگاه امام صادق (ع) شروع به مطالعه کتابهای شهید مطهری کردم می گذرد. مطالعه این کتابها برای دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) در قالب درس اندیشه اسلامی اجباری است. شاید بتوانم ادعا کنم در این سالهای طولانی درس خواندن هیچ اجباری برایم پر خیر و برکت تر از مطالعه و مباحثه کتابهای این اسلام شناس روشنفکر نبوده. من با مطالعه کتابهای مرتضی مطهری نه تنها شناختی کامل از چهره واقعی اسلام یافتم بلکه استدلال کردن و تفکر منطقی را نیز از او آموختم.

از آن زمان تاکنون بارها به بهانه های مختلف کتابهای این استاد عزیز را با جمع های مختلف خوانده و مباحثه کرده ایم. اما برای اولین بار قرار است در دانشگاه صدا و سیما مطالعه و مباحثه کتابهای شهید مطهری را آغاز کنیم. جمعی از دوستان باانگیزه ام در رشته مدیریت رسانه که ترم قبل با آنها درس مدیریت عمومی را داشتم بانی این اقدام ارزشمند هستند. قرار است ما ۷ نفر از هفته آینده کارمان را با کتاب صد گفتار (خلاصه چند کتاب ابتدایی شهید مطهری) آغاز کنیم. انشالله که خدا همتی برای تا انتها رفتن این مسیر به ما بدهد. امیدوارم با تشکیل گروه های علاقه مند دیگری از دانشجویان این حرکت که به صورت خودجوش آغاز شده است در دانشگاه صدا و سیما پا بگیرد و ادامه یابد.

در ادامه سیر پیشنهادی مطالعه کتابهای شهید مطهری که براساس سالها تجربه اجرای این طرح در دانشگاه امام صادق (ع) است را آوردم. شاید برای کسانی که قصد مطالعه این کتابها را دارند مفید باشد.

TarheBinesheMotahhar1-2

TarheBinesheMotahhar2

TarheBinesheMotahhar3

TarheBinesheMotahhar4

2 دیدگاه

  1. من هم این دوره ی مطالعاتی شهید مطهری را شش سال پیش قبل ورود به دانشگاه با اساتیدی مثل اقای لطفی ، صحرایی ، یاوری وهاشمی در دانشگاه امام صادق گذراندم! الحق والانصاف ان سالها بیشتر سرکلاس شیطنت می کردیم تا گوش دادن به حرف اساتید .
    انشالله موفق باشید. من یک خلاصه ی خوبی از ان دوره دارم از کتابهای مختلف شهیدمطهری . یک بار می اورم شاید به دردتان بخورد

ارسال د یدگاه

آدرس ایمیل شما محفوظ استلطفا فیلد های مشخص را وارد نمایید *

*

رفتن به بالا