زندگینامه

من سیاوش صلواتیان هستم. در اول اردیبهشت ۱۳۶۳ در شهر همدان به دنیا آمدم. مهم‌ترین خاطره‌ام از دوران کودکی مربوط به گشت و گذار در کوه‌ها و باغ‌های همدان همراه با پدر و مادر طبیعت دوستم است.

از سال ۱۳۷۵ به خانواده بزرگ سمپاد پیوستم و در مرکز استعدادهای درخشان استان همدان با معلمان و دوستان عزیزی آشنا شدم که تأثیر فراوانی در مسیر آینده زندگی‌ام داشتند. مهم‌ترین تفریحات و سرگرمی‌های من در دوران راهنمایی و دبیرستان در کنار درس خواندن، کار با کامپیوتر (به‌خصوص برنامه‌نویسی و کارهای گرافیکی) و فعالیت فرهنگی (از فعالیت در پایگاه بسیج دانش‌آموزی مدرسه گرفته تا عضویت در کانون‌های فرهنگی و بسیج محلات) بود.

در سال ۱۳۸۱ در کنکور شرکت کردم و هم‌زمان در رشته‌های مهندسی برق (سراسری)، مهندسی کامپیوتر (آزاد) و کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق (ع) قبول شدم. تصمیمم را گرفتم و از دنیای ریاضی و فیزیک وارد دنیای علوم انسانی شدم. ورود به دانشگاه امام صادق (ع) و هشت سال زندگی و تحصیل در این محیط دومین نقطه عطف در مسیر زندگی من بود. آذر سال ۱۳۸۲ بود که به‌واسطه آشنایی با استاد عزیزی در دانشگاه امام صادق (ع) به نام دکتر سید محسن بنی‌هاشمی به کار پاره وقت در واحد تأمین برنامه‌های خارجی شبکه یک در صداوسیما مشغول شدم.

کار در صداوسیما را در واحدهای مختلفی چون تأمین برنامه‌های خارجی شبکه دو سیما، اداره کل پخش اخبار صدا، دفتر پروژه‌های قرآنی سیما فیلم و … ادامه دادم. در شهریور سال ۱۳۸۸ با دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشدم با عنوان «مدل مفهومی نقش رسانه‌ها در مدیریت مرحله پیش از بحران» از دانشگاه عزیز امام صادق (ع) خداحافظی کردم. ازآنجاکه به‌واسطه کار در صداوسیما و مشورت‌ها و توصیه‌های دوست عزیزم دکتر عبدالله بیچرانلو به رشته مدیریت رسانه علاقه‌مند شده بودم در آزمون دکتری مدیریت رسانه دانشگاه آزاد شرکت کردم و به لطف خدا با رتبه یک پذیرفته شدم و دوباره در مهر ماه همان سال در واحد علوم و تحقیقات مشغول به تحصیل شدم.

 

در سال ۱۳۸۹ بود که لطف همیشگی خدا یک‌بار دیگر شامل حالم شد و یک همس(ف)ر برای ادامه مسیر زندگی‌ام به من عطا کرد. همس(ف)ری که تاکنون در تمامی مراحل زندگی به همراهی‌اش دلگرم بوده و هستم. البته به لطف خدا در ادامه سفرمان یک همسفر جدید هم به نام صدرا کوچولو به ما پیوست.

در اواخر سال ۱۳۸۸ بود که به دانشگاه صداوسیما آمده در دانشکده ارتباطات و رسانه مشغول به تدریس شدم و به عضویت هیئت علمی در این دانشگاه درآمدم. از آن موقع تاکنون مشغول کار و زندگی در محیط صمیمی و دوست داشتنی دانشگاه صداوسیما در کنار دانشجویان، اساتید، کارمندان و مدیران عزیز این دانشگاه هستم.

در شهریور ماه سال ۱۳۹۳ نیز موفق به دفاع از رساله دکتری خود با عنوان «ارائه الگوی نقش رسانه‌های محلی و ملی در مدیریت بلایای طبیعی ایران» گردیدم. هم اکنون نیز به مطالعه، تدریس و پژوهش در زمینه‌های مختلف حوزه ارتباطات، تبلیغات و مدیریت رسانه مشغولم.

و این داستان همچنان ادامه دارد …

دیدگاه ها بسته شده

رفتن به بالا